تبلیغات
الهی به امید تو ...

الهی به امید تو ...
اللهم عجل لولیك الفرج... 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
بهر ظهور مهدی زهرا صلوات ...


فقط با چند دستور ساده ، ضریب هوشی (IQ) كودك خود را 22 درجه افزایش دهید و یا مواظب باشید ضریب هوشی كودك شما 22 درجه كاهش پیدا نكند . شما فقط تا سن 2 سالگی كودك فرصت این كار را دارید، بنابراین هر روز از دو سال اول زندگی، یك روز طلایی برای كودك شما محسوب می شود . در این دوره وظیفه سنگینی بر دوش پدر و مادر می باشد كه علاوه بر تأثیر بر ضریب هوشی كودك، سلامتی جسمی و روحی او را هم در همین دو سال شكل دهند. 

ضریب هوشی كودك از زمان بارداری مادر تا سن 2 یا حداكثر 3 سالگی شكل می گیرد و در این میان تغذیه صحیح مادر قبل از بارداری و در طی آن، تغذیه كودك با شیر مادر و تغذیه صحیح كودك تا سن دو سالگی به ترتیب زیر در ضریب هوشی او مؤثر می باشد : 

1- كمبود آهن 9 درجه ضریب هوشی را كاهش می دهد. 

2- محرومیت از شیر مادر 8 درجه ضریب هوشی را كاهش می دهد. 

3- تولد با وزن كم 5 درجه ضریب هوشی را كاهش می دهد. 

همه موارد بالا تلفیقی است از تغذیه صحیح مادر و كودك . اگر مادر در دوران بارداری تغذیه كافی و مناسبی نداشته باشد، منجر به تولد كودك با وزن كم خواهد شد. 

ضریب هوشی كودك از زمان بارداری مادر تا سن 2 یا حداكثر 3 سالگی شكل می گیرد. 

در جهان 2 میلیارد نفر از كمبود آهن رنج می برند. پس لازم است مادران قبل از حاملگی و نیز حین حاملگی با انجام آزمایش لازم از میزان آهن خود مطلع باشند و در صورت نیاز قبل از حاملگی، فقر آهن خود را درمان نمایند. 

در قدم بعدی باید توجه شود كه كودك با شروع تغذیه تكمیلی ، آهن كمكی دریافت كند و چون معمولاً شربت ها و قطره های آهن موجود كمی بد مزه می باشند، مادران به شربت های تجارتی مختلفی روی می آورند، ولی غافل از این كه هیچكدام از این شربت های خوشمزه معمولاً نیاز كودكشان را تأمین نمی كند. به نمونه های زیر توجه فرمایید: 

نیاز روزانه كودك 400 واحد ویتامین D و 1500 واحد ویتامینA و 10 میلی گرم آهن می باشد. در صورتی كه : 

1- شربت سانستول كه به صورت فراوان استفاده می شود، فقط 100واحد ویتامین D و 1500 واحد ویتامین A داشته و هیچ گونه آهن قابل جذبی ندارد. پس واضح است كه به هیچ عنوان نیاز فرزند شما را تأمین نمی كند، ولی شما می توانید با اضافه كردن 300 واحد ویتامین Dو 10 میلی گرم آهن به آن از این شربت به عنوان یك داروی با مزه خوب استفاده نمایید. 

2- شربت فرو گلوبولین :كه معمولاً به جای آهن استفاده می شود. در5 سی سی از این شربت، فقط 5 میلی گرم آهن آن هم از نوع نامعلوم (قابل جذب یا غیر قابل جذب) وجود دارد . 

3- قطره MIM : فقط 200واحد ویتامین D داشته و 1000واحد ویتامین A(بیشتر از نیاز ) و فقط 2 میلی گرم آهن دارد (نیاز كودك 10 میلی گرم می باشد). 

و بقیه موارد كه گفته نمی شود. ولی قابل ذكر است كه تا به حال هیچ دارویی ساخته نشده كه هم خوشمزه باشد و هم نیازهای كودك را تأمین كند. پس مادران عزیز سعی كنند با هر ترفندی كه شده قطره آهن یا شربت آهن كودك را (حتی شده به زور) به كودك بخورانند و توجه كنند كه كاهش یا افزایش 9 درجه ضریب هوشی می تواند زندگی كودك شما را متحول كند. 

تغذیه صحیح مادر قبل از بارداری و در طی آن، تغذیه كودك با شیر مادر و تغذیه صحیح كودك تا سن دو سالگی در ضریب هوشی او مؤثر می باشند . 

دادن شیر مادر هم همانطور كه دیدید 8 درجه در ضریب هوشی مؤثر می باشد. مادران باید مواظب باشند به آسانی و به دلایل عجیب و غریب كودك خود را از شیر مادر و 8 درجه ضریب هوشی بی بهره نگذارند . 

حتی دیده شده نوزادانی كه شیر خشك می خورند، در صورتی كه شیر خشك را از دست مادر خود بخورند، ضریب هوشی بهتری نسبت به كودكانی دارند كه شیرشان را از دست افراد دیگری خورده اند . 

دسته بندی افراد را بر اساس ضریب هوشی آنها

ضریب هوشی زیر 75 ، معمولاً افراد كودن یا عقب مانده 

ضریب هوشی بین 75 تا 90 ، افراد كند آموز 

ضریب هوشی بین 90 تا 110 ، افراد معمولی 

ضریب هوشی بین 110 تا 125 ،افراد باهوش 

ضریب هوشی بین 125 تا 135 ،افراد تیزهوش و 

ضریب هوشی بالای 135 هم افراد نابغه می باشند. 

حالا محاسبه كنید كه 22 درجه ضریب هوشی مذكور در بالا، چطور می تواند یك فرد معمولی را تبدیل به یك فرد تیز هوش كند.

میوه‌هایی كه هوش و حافظه ی مغز را افزایش می‌‌دهند، شامل موارد زیر است:

سیب 
سیب یكی از بهترین میوه‌های معجزه آسا است، كه هم خاصیت خنثی كردن سم را دارد و هم قدرت غذایی. به علت داشتن مواد قلیایی، اسید اوریك را حل می‌كند و برای معالجه‌ی مرض چاقی بسیار مفید است. به علت داشتن فسفر ، تقویت‌كننده اعصاب و مغز است. سیب به علت دارا بودن ویتامین‌های A ، B و C و املاح سودمندی مانند كلسیم ، فسفر، منیزیم ، آهن، پتاسیم و سدیم برای همه‌ی سنین به خصوص بچه‌ها مفید می‌باشد. 
سیب با خستگی ، فشار ذهنی و كمبود مواد معدنی مبارزه می‌كند. تقویت‌كننده‌ی اعصاب و عضلات و دشمن سرسخت بوی بد دهان و آرامش دهنده‌ی قلب است. بوییدن و خوردن سیب موجب نشاط، شادی، تقویت حافظه و سلسله‌ی اعصاب می‌گردد. 
سیب قرمز بیشتر از سیب سفید مفید است؛ البته به شرطی كه تازه باشد. 

انگور
انگور دارای پتاسیم است كه موجب احساس شادی می‌شود. از طرف دیگر حاوی فسفات زیادی است كه غذای مغز و سلسله‌ی اعصاب می‌باشد و هم‌چنین باعث ازدیاد هوش و حافظه می‌گردد. 
انگور به علت داشتن منگنز، عامل رشد نیز محسوب می‌شود، چهره را روشن می‌كند و غذای مناسبی برای سلسله‌ی اعصاب به شمار می‌رود. این میوه‌ی خوشمزه باعث تقویت نیروی عضلانی می‌گردد. 
انگور، جوانی دوباره ای به فرد می‌بخشد، ذهن را فعال و عضلات را قوی می‌سازد. خواص رادیو اكتیو دارد و از سقط جنین جلوگیری می‌كند.

انار 
خوردن انار، معده را دباغی كرده و ذهن آدمی را نیرو می‌بخشد و موجب تقویت حافظه می‌گردد. 
چون انار قادر است معده و روده‌ها را پاك كند، لذا جدار روده را برای دفاع و دور نمودن ویروس‌ها آماده می‌سازد. بنابراین سموم به خون و قلب نمی‌ریزد و قلب رونق و حیات تازه‌ای می‌یابد و به این طریق سلول‌های كبد را فعال می‌كند. 
هم‌چنین باعث دفع اوره و كلسترول و سموم دیگر می‌گردد. 
آب انار، در حفظ تعادل مایعات بدن به خصوص خون، نقش مهمی دارد؛ چون املاح آب انار با مواد آلی تركیب شده، زود جذب می شود و در بیماری راشیتیسم، كم‌خونی ، ضعف اعصاب و تقویت عمومی بدن بسیار موثر است. 
اگر خانم‌های باردار در این دوران انار مصرف كنند، بزرگترین خدمت را به فرزند آینده‌ی خود كرده‌اند؛ چرا كه علاوه بر جلوگیری از ویار و نیز تقویت مادر، به رشد آینده‌ی كودك هم كمك می‌كند. انار خون‌ساز است. در موقع مصرف، زدن كمی گلپر علاوه بر بوی مطبوع به هضم آن نیز كمك می‌كند؛ ناگفته نماند انار مقوی روح و ذهن است. 

انجیر
انجیر به علت داشتن كلسیم و فسفر فراوان سبب رویش استخوان‌ها و رشد كودكان می‌گردد. ویتامین‌های آن موجب تقویت چشم می‌گردد. عناصر موجود در آن باعث تعادل اعمال حیاتی بین اندام‌ها و بدن می‌شود. 
انجیر منبع تولید انرژی است. انجیر خشك قدرت غذایی فراوانی دارد. هم‌چنین انجیر، مقوی مغز و اعصاب است.

مصرف غذاهای كنسرو شده در دوران بارداری، هوش و تربیت پذیری كودكان را كاهش می‌دهد. 

غذاهای كنسرو شده از مواد مصنوعی خوش طعم‌كننده و نگهدارنده برخوردارند كه نه تنها مواد مغذی ندارد بلكه باعث اختلال در تولید سلولهای مغزی می‌شود. 

مصرف غذاهای ناسالم توسط مادران‌كه بیشتر ناشی‌از بی‌توجهی و عادات غلط غذایی و فرهنگی است، موجب می‌شود كه سن یادگیری و تربیت پذیری كودكان به دلیل تامین نشدن سلولهای مغزیشان از نظر ویتامین و پروتئین، افزایش یابد. 

خوردن جگر کباب شده و شلغم ( هرچند برخی مادران از خوردن اینها پرهیز میکنند ! ) به همراه دیگر غذاها از جمله آبگوشت و سیرابی هم برای مادر باردار بسیار مغزی است .

برنج كته ساده، ماست ، كشك و سبزیجات از ارزان‌ترین ، مقوی‌ترین و در دسترس‌ترین منبع غذایی برای مادران باردار می‌باشد.


طبقه بندی: تغذیه،
دنبالک ها: کودک من، مادرانه،
[ پنجشنبه 7 آذر 1392 ] [ 10:36 ب.ظ ] [ علی پور ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


با سلام به تمامی دوستان خوبم که به وبلاگ من سر می زنند...
من کاردان بهداشتم که با توجه به علاقه ای که به مطالب پزشکی دارم این وبلاگ را راه اندازی نمودم.
(البته تمامی مطالب از منابع و رفرنس های معتبر جمع آوری شده اند)
اللهم عجل لولیک الفرج

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
بانك اهداكنندگان سلولهای بنیادی ایران